Zadbaj o przyjemny zapach w samochodzie

Zadbaj o przyjemny zapach w samochodzie

Nieprzyjemny zapach w samochodzie to zmora wielu kierowców. Wpływa on nie tylko na komfort jazdy, ale może mieć szkodliwe działanie na nasze zdrowie. Przyczyn powstawania przykrego zapachu jest kilka – niedrożny filtr kabinowy, roztocza w tapicerce, zaniedbany układ klimatyzacji lub wentylacji, papierosy, zwierzaki.

Dwie najważniejsze czynności, które powinny być wykonane jako pierwsze w przypadku nieprzyjemnego zapachu to sprawdzenie i wymiana filtra kabinowego oraz dokładne odkurzenie samochodu. W ten sposób usuniemy resztki jedzenia, sierści, kurzu czy liści, które zalegają w zakamarkach samochodu.

Kolejnym krokiem powinno być wyczyszczenie tapicerki samochodowej. Na rynku jest wiele specjalistycznych środków, które nie tylko usuną plamy, ale zlikwidują też źródła nieprzyjemnej woni. Szczególnie łatwe w użyciu są pianki w spray’u. Jeśli jednak nie do końca wiemy jak poprawnie wyprać tapicerkę warto oddać samochód w ręce specjalistów. Należy też odgrzybić nawiew.

Skuteczną i coraz bardziej popularną metodą pozbycia się przykrego zapachu jest ozonowanie. Zabieg całkowicie niszczy bakterie i roztocza oraz jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Nieprzyjemne zapachy znikną na długo. Większość serwisów samochodowych ma ozonowanie w swojej ofercie. Usługa nie jest droga, w zależności od potrzeb i wydajności generatora ozonu trwa maksymalnie półtorej godziny, a efekty na pewno nas zadowolą.

Nowa gama boosterów i prostowników

Archiwum