Nawet najbardziej zaawansowane i kosztowne współczesne samochody nadal są narażone na rdzę. Fabryczne zabezpieczenia antykorozyjne dosyć szybko przestają spełniać swoje zadanie, a na karoserii lub podwoziu prędzej czy później zaczną się pojawiać pierwsze oznaki korozji. Aby do tego nie dopuścić, warto skorzystać z usługi dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego. Na czym polega i dlaczego stanowi przełom?

Problem korozji nadwozia oraz podwozia wbrew pozorom nie dotyczy jedynie tańszych modeli samochodów. W pewnym momencie dotyka każdy samochód. W przypadku korozji hasło „lepiej zapobiegać niż leczyć” jest szczególnie trafne. Należy zauważyć, że zabezpieczenia antykorozyjne samochodów w głównej mierze są zabiegami prewencyjnymi, a nie naprawczymi, dlatego nie warto czekać do pojawienia się pierwszych oznak korozji. Walka ze rdzą okazuje się niezwykle uciążliwa oraz kosztowna, tymczasem zabezpieczenie antykorozyjne rozwiąże ryzyko pojawienia się ognisk korozji na kilka lat.

Praktyka pokazuje bowiem, że nawet najskuteczniejsze fabryczne zabezpieczenia antykorozyjne z czasem tracą swoją skuteczność. Niegroźnie wyglądające odpryski lub zarysowania na powierzchni lakieru mogą się stać ogniskiem rdzy – szczególnie w okresie zimy, kiedy auto jest wystawione na działanie wilgoci, soli i innych środków chemicznych sypanych na drogi, znacznie przyspieszających procesy korozyjne.

Serwisy Norauto oferują profesjonalne usługi zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia i elementów zamkniętych nadwozia przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii oraz wysokiej klasy środków szwajcarskiej firmy Waxoyl.

Zabezpieczenie antykorozyjne nadwozia w Norauto

Usługa zabezpieczenia antykorozyjnego nadwozia zapewnia ochronę tzw. profili zamkniętych (progów, drzwi, maski, pokrywy bagażnika i nadkola). W serwisach Norauto jest przeprowadzana z wykorzystaniem preparatu Waxoyl Professional 120-4, który na wiele lat tworzy bezbarwny i bezwonny film ochronny o grubości około 50 mikronów, dzięki czemu skutecznie zabezpiecza wszystkie profile nadwozia wewnątrz. Jego wysoka skuteczność pomoże utrzymać integralność struktury pojazdu, przedłuży jego żywotność i spowolni już działające procesy powstawania korozji. Warto zaznaczyć, że preparat cechuje się doskonałymi właściwościami rozpylania, co sprawia, że zabezpieczone zostają trudno dostępne przestrzenie wewnętrzne – bez konieczności demontażu elementów obicia.

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia

Usługa zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia zapewnia skuteczną ochronę przed korozją i oksydacją jego elementów. Podwozie w najwyższym stopniu jest narażone na pojawienie się rdzy w wyniku działania wody, soli i piasku z drogi. Zabezpieczenie wykonywane z wykorzystaniem preparatu Hardwax tworzy na podwoziu pojazdu trwałą powłokę na wiele lat.

Powstała powłoka jest elastyczna, dzięki czemu dostosowuje się do kształtu podwozia, jednocześnie chroniąc je przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowa zaleta takiego zabezpieczenia to wytłumienie wnętrza auta. Warstwa ochronna preparatu Hardwax wykazuje odporność na warunki atmosferyczne, dlatego nie spływa w wysokich temperaturach i nie wykrusza się w temperaturze poniżej 0° C.

Warto zwrócić uwagę, że dodatkowe zabezpieczenia antykorozyjne nie tylko wydłużą trwałość stalowych i aluminiowych elementów pojazdu, lecz także podniosą wartość auta przy odsprzedaży. Sprzedaż samochodu ze śladami korozji bywa często utrudniona.

Nowa gama boosterów i prostowników