Wakacje samochodem – dlaczego warto podróżować w ten sposób?

Wakacje samochodem – dlaczego warto podróżować w ten sposób?

Sezon wakacyjny uważamy za otwarty. Najwyższy czas, by zarezerwować miejsce w hotelu, spakować walizkę, ustalić trasę i… wybrać środek transportu. Samochód, autobus czy samolot? My oczywiście wybieramy samochód!

Na wakacyjne wspomnienia wpływa w dużej mierze sposób dotarcia do celu – powinien być szybki, komfortowy i bezpieczny. Może to w pełni zagwarantować jedynie dobrze przygotowane do jazdy auto. Jeśli wciąż się wahasz – przedstawiamy 5 powodów, dla których warto wybrać wakacje samochodem.

  1. Jedziesz tam, gdzie chcesz.

Autobusy i pociągi mają swoje ustalone trasy. Jadą od przystanku do przystanku, od stacji do stacji – nie ma mowy o żadnych odstępstwach. Co więcej – wybierając się w dłuższą podróż, musisz liczyć się z przesiadkami, ponieważ nie zawsze masz do dyspozycji bezpośrednie połączenia pomiędzy danymi punktami na mapie. Do niektórych miejsc nie dociera ani pociąg, ani samolot, ani autobus… Wybierając wakacje samochodem zmierzasz natomiast prosto do celu – bez przesiadek czy podróżowania okrężną drogą. Możesz także w każdej chwili spontanicznie zmienić trasę, gdy po drodze zauważysz coś ciekawego.

  1. Oszczędzasz czas.

Jadąc samochodem, nie musisz dopasowywać się do żadnego rozkładu, czekać na opóźniony pociąg czy tracić czasu na przesiadki. Sam decydujesz o tym, o której wyruszasz, i jesteś niezależny od narzuconych harmonogramów jazdy.

  1. Podróżujesz wygodnie.

Podczas wakacji samochodem włączasz ulubioną stację radiową, uruchamiasz klimatyzację i ustawiasz fotel w wygodnej pozycji. Zatrzymujesz się, kiedy chcesz – na obiad czy po prostu po to, by zaczerpnąć świeżego powietrza. W autobusie lub pociągu nie możesz liczyć na takie luksusy. Ryzykujesz także, że spędzisz kilkugodzinną podróż w mało komfortowych warunkach – stojąc w zatłoczonym wagonie lub siedząc na miejscu z małą ilością przestrzeni na nogi.

  1. Zabierasz wszystko, czego potrzebujesz.

Decydując się na wakacje samochodem nie musisz się zastanawiać, czy spakować jedną czy dwie pary butów, czy zabrać dodatkową parę spodni lub zapasowy sweter. Nie ogranicza Cię rozmiar walizki ani wymiary bagażu podręcznego. Nie musisz też dźwigać ciężkiego plecaka albo torby. Wrzucasz wszystko, czego możesz potrzebować, do bagażnika samochodu i wyruszasz w drogę.

  1. Podróżujesz bezpieczniej.

Nigdy nie masz pewności, kogo spotkasz w pociągu czy autobusie. We własnym samochodzie nikt Cię nie okradnie ani nie napadnie. Nie będziesz musiał dzielić przestrzeni osobistej. Pamiętaj, że komfortowe wakacje samochodem są możliwe tylko wtedy, gdy auto zostało odpowiednio przygotowane do jazdy.

Sprawdź, jak przygotować się do podróży samochodem, dlaczego warto wykonać przegląd auta przed wyjazdem, a także o co powinieneś zadbać, zanim wyruszysz w długą trasę samochodem.

Opona całoroczna Continental

Archiwum