Felgi aluminiowe przestały być kojarzone jedynie z autami z wyższej półki. Obecnie są dostępne dla każdego i mogą być używane we wszystkich typach samochodów. Czasami jednak stosunek ceny nowego kompletu felg do ceny pojazdu skłania kierowców do szukania oszczędności i wyboru felg używanych. Czy warto w nie inwestować? Dowiesz się z tekstu.

Zakup używanych felg aluminiowych, podobnie jak zakup używanych opon, jest obarczony dużym ryzykiem. Problem polega na tym, że „na oko” nie możemy dokładnie sprawdzić realnego stanu felgi. Nie znamy jej historii i nie wiemy, w jaki sposób była eksploatowana. Jedyne, co pozostaje, to wiara w słowa sprzedającego, a przecież poinformowanie nas o ewentualnych uszkodzeniach i naprawach felgi nie do końca leży w jego interesie.

Przeczytaj tutaj, jak dbać o felgi aluminiowe.

Uważaj! Felga naprawiana tylko wygląda jak nowa

Używane felgi aluminiowe łatwo odnowić tak, by dokładnie zamaskować wszelkie ślady uszkodzeń bądź napraw. Tymczasem raz naprawiona felga aluminiowa nie odznacza się już pierwotną wytrzymałością, a w miejscu naprawy będzie bardziej narażona na uszkodzenie. Felgi naprawione nieprofesjonalnie po prostu okazują się niebezpieczne w eksploatacji, my jednak podczas zakupu nie będziemy w stanie tego stwierdzić.

Dowiedz się z bloga Norauto, na czym polega renowacja felg aluminiowych.

Ukryte wady używanych felg aluminiowych

Warto zaznaczyć, że nawet jeżeli felga nie była naprawiana, a jej stan wizualny nie budzi zastrzeżeń, to mogła być eksploatowana przy przekroczeniu parametrów maksymalnej dla niej nośności (określonych przez producenta) – np. gdy pracowała w samochodzie dostawczym. Nadwyrężona konstrukcja używanej felgi aluminiowej zagraża bezpieczeństwu podczas dalszego użytkowania.

Lepiej zdecydować się na tańsze felgi nowe

Z powyższych względów zdecydowanie lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy okaże się zakup tańszych felg aluminiowych niż wybór wyższej klasy obręczy używanych. W Norauto oferujemy w przystępnych cenach felgi aluminiowe renomowanych producentów, a w doborze pomogą nasi eksperci.

Sprawdź, jak dobrać śruby do felg aluminiowych. 

Nowa gama boosterów i prostowników