Wyobraź sobie taką sytuację: jedziesz samochodem, czekasz na ważny telefon i nagle…  Twój smartfon się rozładowuje. Albo inne pechowe zdarzenie: w czasie długiej podróży dajesz swojemu dziecku do zabawy tablet, ale po kilku minutach poziom baterii sięga zera. Co zrobić w takiej sytuacji? Dzięki technologii Fast Charge (lub Quick Charge) możesz mieć pewność, że Twój telefon lub tablet odzyskają moc nawet o 70% szybciej niż przy użyciu normalnej ładowarki samochodowej. Jak działają ładowarki samochodowe korzystające z technologii Fast Charge? Zobacz sam!

Szybkie rozładowywanie się telefonów oraz tabletów wynika z wielofunkcyjności tych urządzeń. Rzadko występują sprzęty, które działają bez ładowania dłużej niż dwa dni. Co więcej, kable USB 2.0, stosowane najczęściej jako przewody do ładowarek, mają mnóstwo ograniczeń technologicznych, uniemożliwiających przyśpieszenie procesu ładowania.

Sprawdź także: Radio samochodowe – nowości na rynku

Technologia Quick Charge – ekspresowe ładowanie

Przez wiele lat producenci ładowarek (również tych samochodowych) próbowali przyśpieszyć technologię ładowania. Dopiero w 2013 r. na rynku pojawiły się pierwsze ładowarki korzystające z technologii Quick Charge, znacznie przyśpieszającej czas ładowania urządzeń. Obecnie dostępnych jest wiele ładowarek samochodowych wyposażonych w technologie bazujące na tym pierwotnym pomyśle (Fast Charge, Dash Charge, Turbo Power).

Co odróżnia wszystkie te rozwiązania od tradycyjnych ładowarek? W skrócie, przyśpieszone ładowanie Fast Charge lub Quick Charge polega na dynamicznej regulacji napięcia skokowego i podnoszeniu natężenia prądu z ładowarki. Prądem o wysokim natężeniu można skutecznie ładować zarówno pustą baterię, jak i taką, która jest rozładowana do połowy, jednak w niektórych urządzeniach prędkość ładowania nieco maleje im bliżej do 100% pojemności.  Tak czy inaczej, jeśli zależy Ci na jak najszybszym doprowadzeniu telefonu lub tabletu do stanu używalności, warto skorzystać z tego rozwiązania.

Szybka ładowarka 4X Xenic – masz wybór

Faktem jest, że technologia Fast Charge lub Quick Charge, ze względu na wysokie natężenie prądu, skraca żywotność baterii smartfonów czy tabletów (czasem nawet o 40%). Dlatego zamiast kupować ładowarkę samochodową wyposażoną jedynie w złącze Fast Charge, lepiej wybrać ładowarkę szybką 4X Xenic.

technologia fast charge

Ta ładowarka samochodowa wyposażona jest bowiem w 4 złącza USB, z czego tylko jedno z nich ładuje w technologii Fast Charge. Dzięki temu rozwiązaniu możesz ładować w przyśpieszony sposób wtedy, gdy tego naprawdę potrzebujesz, na co dzień natomiast masz możliwość korzystania ze standardowych łączy i podpięcia do nich urządzeń nie obsługujących technologii szybkiego ładowania. Zaletą 4X Xenic jest również to, że posiada ona funkcję inteligentnego ładowania, która rozpoznaje podłączone urządzenie i dostosowuje do niego odpowiednie natężenie prądu (np. przechodzi z 5V do 9V).

Sprawdź także inne ładowarki samochodowe dostępne w sklepie internetowym Norauto!

 

 

 

 

 

 

Nowa gama boosterów i prostowników