Czeka Cię długi wyjazd na urlop z całą rodziną i zastanawiasz się, czy tapicerka w Twoim samochodzie przetrwa to w nienaruszonym stanie? Musisz zawieźć swojego psa do weterynarza? A może chcesz zadbać o komfort swoich pleców w trakcie długiej jazdy autem? We wszystkich tych sytuacjach przyda Ci się pokrowiec na fotel samochodowy.

Pokrowiec na fotel samochodowy współcześnie wraca do łask – producenci oferują szeroką gamę różnorodnych rozwiązań i nowoczesnych technologii, które ulepszają wygląd pokrowca i jego parametry. Dzięki temu łatwo możesz wybrać odpowiedni krój i materiał pokrowca, a także dopasować go do swoich potrzeb.

Pokrowiec na fotel sposobem na odświeżenie auta

Najprostszym i najtańszym sposobem na zmianę wnętrza auta jest inwestycja w nowe pokrowce na fotele samochodowe. Jeśli znudził Ci się dotychczasowy kolor czy materiał tapicerki w samochodzie, warto przeprowadzić metamorfozę za pomocą eleganckich, nowych pokrowców na siedzenia. Jest to również świetne rozwiązanie, kiedy tapicerka foteli nie jest w najlepszym stanie, a jej wygląd pozostawia wiele do życzenia. W tej sytuacji wystarczy nałożyć nowe pokrowce, aby ukryć niechciane niedoskonałości.

Wybór materiałów na pokrowce jest bardzo szeroki. Mogą być zrobione np. z:

  • weluru, który nie nagrzewa się latem oraz nie chłodzi zimą,
  • skóry ekologicznej, która jest bardzo łatwa w czyszczeniu,
  • żakardu, czyli idealnego materiału, jeśli podróżują z Tobą dzieci i/lub zwierzęta, ponieważ łatwo go uprać. Jest również odporny na działanie wysokich i niskich temperatur.

Ochrona wnętrza samochodu dzięki pokrowcom

Jeśli Twoje auto jest wyposażone w tapicerkę z jasnego lub bardzo drogiego materiału i nie chcesz jej zniszczyć, również warto zainwestować w pokrowiec. Sprawdzi się on wówczas, gdy czeka Cię długa podróż z dziećmi czy przewóz wielu osób i bagaży na tylnych siedzeniach auta.

Istnieją także specjalne pokrowce, które zabezpieczają siedzenia przy przewozie zwierząt. Czworonożni pupile mogą zabrudzić siedzenia łapami, a także pozostawić na tapicerce dużo sierści, która jest bardzo trudna do usunięcia. Dlatego jeśli nie chcesz, aby fotele zniszczyły się już po jednej takiej przejażdżce, warto prewencyjnie zamontować specjalne pokrowce.

Dodatkowym plusem pokrowca na fotel jest łatwość w czyszczeniu. Możesz to zrobić samodzielnie – w domu za pomocą pralki lub czyszczenia ręcznego.

Zobacz także: Czyszczenie tapicerki samochodowej – jak zrobić to dobrze?

Pokrowiec na fotel a wygoda podróżujących

Pokrowce na fotel samochodowy są nie tylko estetyczne i praktyczne, ale także bardzo wygodne w użytkowaniu. Wpływają na komfort kierowcy auta i jego pasażerów. Niektóre pokrowce posiadają bowiem specjalne wypełnienia piankowe, które zapewniają odpowiednie podparcie okolicy lędźwi, a także zwiększają miękkość siedziska, np. nakładka na fotel samochodowy ze sklepu Norauto. To szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które wiele godzin spędzają w aucie.

Na co zwrócić uwagę, kupując pokrowiec na siedzenie?

Najtańszym rozwiązaniem są pokrowce uniwersalne, dostępne w różnych rozmiarach. Nieco droższym produktem, który na pewno będzie idealnie pasował na siedzenia Twojego auta, są pokrowce wykonywane na zamówienie. Niezależnie od tego, na który rodzaj się zdecydujesz, pamiętaj jednak, aby wybierać tylko te pokrowce, które posiadają certyfikaty Polskiego Instytutu Motoryzacji. To szczególnie istotne, jeśli w Twoim aucie są zamontowane boczne poduszki powietrzne. Pokrowiec może bowiem blokować poduszkę. Te z certyfikatem, przeznaczone do aut z bocznymi poduszkami, posiadają specjalne szwy, które w razie zderzenia nie zatrzymują wystrzału poduszek.

Zobacz także: Tapicerka samochodowa – rodzaje i sposób pielęgnacji

Pokrowce na fotel – zdecydowanie hit!

Pokrowce zapewniają odpowiedni komfort jazdy. Można je wymieniać na cieplejsze lub chłodniejsze – w zależności od pory roku. Z kolei pokrowce na siedzenie z wypełnieniem mogą sprawić, że długa podróż będzie mniej uciążliwa. Dodatkowo wymiana pokrowców jest niezwykle łatwa, dlatego można bez problemów zakładać je jedynie na pojedyncze trasy. Zatem – zdecydowanie warto!

Nowa gama boosterów i prostowników