Parkowanie samochodu pod gołym niebem naraża go na oddziaływanie wielu negatywnych czynników, w tym opady deszczu, śniegu czy gradu, ptasie odchody, zeschłe liście, soki drzew, kurz czy pylące rośliny. To problem wielu kierowców, którzy przed wejściem do auta muszą najpierw dokładnie je wyczyścić. Problemem jest również wsiadanie do pojazdu nagrzanego przez poranne słońce. Aby uchronić się przed niewygodą, a auto przed zanieczyszczeniami, warto zaopatrzyć się w specjalny pokrowiec na samochód.

Z tekstu dowiesz się:

  • jaki pokrowiec na samochód wybrać,
  • jak dbać o pokrowiec na auto,
  • w jaki sposób zadbać o czystość i sprawność auta.

Pokrowiec na samochód to wodoodporna płachta zapewniająca ochronę pojazdu, izolację przed wysokimi temperaturami w lecie oraz brak zanieczyszczeń na masce i szybach samochodu. Uchroni ona również lakier i karoserię przed zbyt szybką korozją. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie dla kierowców, którzy nie mają możliwości garażowania pojazdu pod dachem.

Jaki pokrowiec na samochód wybrać?

Oczywiste jest to, że każdy samochód jest inny, a co za tym idzie – kształty i wymiary poszczególnych aut są różne. Dlatego szukając pokrowca na auto, powinieneś wziąć pod uwagę jego markę i model. Na stronie Norauto wystarczy wejść w zakładkę pokrowców na samochód, wybrać parametry samochodu, a system dopasuje do niego odpowiedni pokrowiec. Oprócz wielkości pokrowca istotna jest także jego jakość i materiał, z którego został wykonany. Tkanina powinna przede wszystkim zapobiegać zbieraniu się wilgoci wewnątrz pokrowca i być delikatna, aby nie porysowała lakieru samochodu. Pokrowiec nie może też być zbyt ciężki, by zakładanie i zdejmowanie go z pojazdu nie sprawiało Ci trudności.

W jaki sposób dbać o pokrowiec?

Żeby pokrowiec służył Ci przez długi czas, musisz jednak sprawnie reagować na zaistniałe sytuacje. Kiedy spadnie deszcz bądź śnieg i pokrowiec jest mokry, rozwieś go, aby wysechł – zgniatanie i chowanie go w mało przestronnym miejscu może sprawić, że materiał zawilgotnieje, co potem objawi się nieświeżym zapachem, trwałymi zagnieceniami lub zmienionym kolorem. Raz na jakiś czas warto też oczyścić pokrowiec z liści i kurzu lub – jeśli tego wymaga – uprać go, aby spłukać z niego żywicę bądź inne zabrudzenia ciekłe. Jeśli samochód jest wystawiony na słońce, musisz liczyć się z tym, że jego kolor wyblaknie, dlatego w tym przypadku zalecamy pokrowiec w jasnym odcieniu.

Ochrona wnętrza samochodu

Warto pamiętać, że pokrowce możemy wykorzystywać do ochrony wewnętrznych elementów auta, takich jak fotele czy kierownica – za pomocą pokrowców na kierownicę i pokrowców na siedzenie samochodowe. Taka osłona ochroni zarówno tapicerki foteli w samochodzie, jak i kierownicę, zapobiegnie zbieraniu się kurzu lub ubrudzeniu materiału, dzięki czemu unikniesz częstego odkurzania auta.

Dowiedz się więcej z artykułu: Pokrowiec na siedzenie samochodowe – hit czy kit?

Nowa gama boosterów i prostowników