Zawsze, gdy wyjeżdżasz w trasę, myślisz o godzinach czekania na pomoc w razie przebicia opony? Rozwiązaniem mogą być modele run flat, umożliwiające jazdę na ogumieniu bez powietrza. Klasyczne opony tego typu nie są jednak pozbawione wad, dlatego Bridgestone wprowadza nowość – Drive Guard. Poznaj nową odsłonę run flat, z którymi komfort jazdy i efektywność ekonomiczna opon będzie dużo wyższa.

Opony run flat umożliwiają poruszanie się samochodem nawet wtedy, gdy nie ma w nich powietrza. Oznacza to, że jeśli przebijesz oponę, będziesz mógł kontynuować podróż. Brzmi wspaniale? Tak, klasyczne modele mają jednak kilka cech, które sprawiają, że są niełatwe w użytkowaniu.

Wady tradycyjnych run flat:

  • obniżony komfort jazdy – opona bez powietrza staje się sztywna, co obniża komfort jazdy;
  • większa głośność;
  • słaba efektywność energetyczna;
  • ograniczenie użyteczności – opony są przeznaczone tylko do samochodów ze specjalnym zawieszeniem;
  • duży koszt.

Znając mankamenty typowych run flat, na które narzekali użytkownicy, Bridgestone zaangażował ekspertów nowych technologii i udoskonalił podstawową koncepcję tych opon.

Opony Drive Guard – czym się wyróżniają?

Nowe opony Bridgestone Drive Guard bazują na dwóch podstawowych wartościach: bezpieczeństwie i funkcjonalności. Marka dopracowała konstrukcję i udoskonaliła boki opon tak, by zmniejszyć jej twardość. Dzięki temu zyskujesz komfortową jazdę zbliżoną do podróży samochodem z klasycznym ogumieniem.

Co jeszcze zostało ulepszone i wprowadzone?

  • Minimalizacja wagi opony Drive Guard o 10% – dzięki temu opory toczenia są mniejsze, efektywność opon wzrasta. Mniejsze spalanie to większa oszczędność na benzynie.
  • Dopracowanie rozkładu nacisku w oponie bez powietrza.
  • Udoskonalenie zdolności rozpraszania temperatury w ogumieniu po uszkodzeniu opony;
  • Rozszerzone możliwości użycia opon run flat – są one przeznaczone do wszystkich samochodów posiadających system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS). Nie musisz więc mieć specjalnego zawieszenia czy dodatkowych funkcji. Warto pamiętać, że wspomniany system jest wymagany w samochodach wprowadzanych na rynek od 2014 r.

Kiedy opony Drive Guard będą dostępne?

Poza granicami kraju model można nabyć od marca tego roku w rozmiarach od 15 do 18 cali. W Polsce Drive Guard będzie dostępny w sezonie letnim 2017 roku. Koszt zakupu powinien być dostosowany do cen produktów klasy premium obecnych na rynku. Oznacza to wydatek o około 10% mniejszy niż klasyczna opona typu run flat.

Dowiedz się więcej z naszego bloga o oponach typu run flat.

Nowa gama boosterów i prostowników