W okresie letnim, kiedy parkujemy samochód na powietrzu, spotykamy się z problemem nagrzewającego się wnętrza. Podpowiadamy, jak za pomocą kilku akcesoriów ograniczyć skutki działania promieni słonecznych.

W słoneczny dzień, kiedy temperatura powietrza oscyluje wokół 30 stopni Celsjusza, a nasz samochód jest zaparkowany przy ulicy, będziemy niemiło zaskoczeni po wejściu do środka. Temperatura w kabinie pasażerskiej może się okazać nawet dwukrotnie wyższa, a elementy tapicerki i deski rozdzielczej rozgrzane do tego stopnia, że utrudnią lub uniemożliwią eksploatację.

W ekstremalnych sytuacjach spotkamy się z sytuacją, w której pewne systemy elektroniczne odmówią posłuszeństwa. Jak tego uniknąć?

  1. Parkuj w zacienionym miejscu

Nie zawsze mamy możliwość zaparkowania w garażu, dlatego lepszym wyborem niż wystawienie samochodu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych jest zaparkowanie auta np. pod drzewem. Szczególnie ważna okazuje się ochrona przedniej szyby, przez którą w największym stopniu przedostają się promienie słoneczne. Ponadto pod podszybiem znajdują się wiązki elektryczne większości systemów w aucie.

  1. Wykorzystaj akcesoria przeciwsłoneczne

W ofercie Norauto znajdziesz zasłonki przeciwsłoneczne, rolety na boczne i tylne szyby. Jeśli często parkujesz pod chmurką, te proste akcesoria pozwolą Ci zabezpieczyć wnętrze samochodu przed nadmiernym nagrzewaniem. Warto pamiętać, że takie akcesoria ograniczą przedostawanie się promieni słonecznych do wnętrza, ale nie sprawią, że w kabinie będzie przyjemnie chłodno.

  1. Jak efektywnie schłodzić temperaturę we wnętrzu?

Jeśli chcesz szybko i efektywnie schłodzić wnętrze samochodu, otwórz drzwi i odczekaj kilka minut, aż temperatura w kabinie zrówna się z temperaturą na zewnątrz. Dzięki temu klimatyzacja szybciej schłodzi powietrze we wnętrzu do satysfakcjonującego Cię poziomu. Pamiętaj jednak, aby nie ustawiać klimatyzacji na najwyższy bieg – wystarczy uruchomić ją na najniższym biegu i sukcesywnie zwiększać natężenie. Ta metoda pozwoli Ci schłodzić wnętrze efektywnie, a co ważne – bezpiecznie dla zdrowia górnych dróg oddechowych.

Nowa gama boosterów i prostowników