Nie czekaj na śnieg!

Nie czekaj na śnieg!

Wielu kierowców zwleka z wymianą opon na zimowe do momentu wystąpienia pierwszych mrozów i opadów śniegu, nie mając świadomości, że opony zimowe lepiej od letnich radzą sobie nie tylko na śniegu, ale na każdej nawierzchni, gdy temperatura spada poniżej 7oC .

Kluczowa jest tu specjalna mieszanka gumy i krzemu, która pozwala na zachowanie właściwej  elastyczności w niskich temperaturach, kiedy opony letnie twardnieją i ‘ślizgają się’ na drodze. Dodatkowo, opony zimowe mają specjalną rzeźbę bieżnika z większą liczbą nacięć i szerokimi rowkami, które skutecznie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe, zmniejszając tym samym ryzyko aquaplaningu. Zarówno więc bieżnik, jak i mieszanka sprawiają, że opona zimowa ma większą przyczepność i krótszą drogę hamowana, zwiększając bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Poza tym jazda zimą na oponach letnich do pierwszych opadów śniegu to tylko pozorna oszczędność, ponieważ w niskich temperaturach opony letnie szybciej się zużywają. Zmieniając opony na zimowe w odpowiednim momencie, wydłużamy więc żywotność opon letnich. Ponadto, jazda na oponach letnich w warunkach jesienno-zimowych to zwiększone ryzyko wypadku, którego konsekwencje mogą być znacznie kosztowniejsze, niż komplet opon zimowych.

Nowa gama boosterów i prostowników

Archiwum