Dla fanów motoryzacji i osób poszukujących nowego auta rok 2019 przepełniony będzie wielkimi premierami samochodów najwyższej klasy. Prezentujemy topowe modele wraz z informacjami o ich wadach i zaletach. Pozwól nam pomóc Ci w wyborze nowego auta. Kalendarz motoryzacyjnych premier na 2019 prezentuje się naprawdę imponująco. Sprawdź sam.

Z artykułu dowiesz się m.in.:

  • na które modele warto zwrócić uwagę w 2019 roku,
  • co kryją w sobie nowe wersje popularnych modeli aut,
  • które auto będzie najlepsze dla tych, którzy lubią szybką jazdę.

Volkswagen golf VIII

Klasyczna wersja znanego i lubianego volkswagena w tym roku doczeka się nowej odsłony. Volkswagen golf VIII to model zaprojektowany w klasycznej dla tej marki stylistyce, jednak z odrobiną nowoczesnego sznytu. Smukłe, dynamiczne światła z przodu i z tyłu nadają samochodowi futurystycznego charakteru. Jeśli chodzi o wnętrze, to nowe będzie bardziej przestronne i nowoczesne niż dotychczas. Zostanie zaopatrzone w ekrany dotykowe i estetyczny kokpit. Samochód dostępny będzie w wersji kombi oraz w wersji klasycznego 5-drzwiowego hatchbacka.

Czy coś zmieni się także pod maską golfa? Tak, i to całkiem sporo. Po pierwsze, będzie to auto bardziej ekologiczne. Silnik wyposażony zostanie w filtry cząstek stałych, mające za zadanie oczyszczać emitowane spaliny. Dodatkowo samochód zostanie zaopatrzony w silnik V 48, co przełoży się na mniejsze zużycie paliwa.

Dla osób pragnących połączyć niezawodność, bezpieczeństwo i wygodę z bardziej nowoczesnym i świeżym lookiem golf będzie dobrym wyborem.

Nowa mazda 3

W tym samochodzie zmieni się naprawdę dużo. Nowa mazda 3 dostępna będzie w dwóch wersjach — hatchback oraz sedan. Oba modele wyglądają znacznie bardziej elegancko od swoich poprzedników. Dotyczy to również wnętrza auta. Utrzymany w minimalistycznym stylu kokpit także doczekał się lekkich zmian. Większa przestrzeń dla kierowcy, wyżej ustawiona skrzynia zmiany biegów oraz wygodne profilowane fotele dla kierowcy i wszystkich pasażerów. Dodatkowo ekran multimedialny skierowany będzie w stronę kierowcy, a obsługiwać go będzie można głosem. Jednak prawdziwe unowocześnienie to kamera w lewym górnym rogu auta, która zwrócona na kierowcę będzie stale obserwować jego zachowania podczas jazdy. Gdy urządzenie zauważy, że osoba prowadząca nie uważa na drogę, ostrzeże ją. W nowym modelu zastosowane zostało także lepsze wyciszenie wnętrza auta oraz nowa jakość 12-głośnikowego systemu Bose.

Prawdziwa rewolucja odbyła się jednak pod maską nowej mazdy. W nowym modelu zostały udoskonalone silniki benzynowe Skyactive-G o pojemnościach 1,5 i 2,0 l. Zmieniły się kształt tłoków, kanały dolotowe oraz zawory sterujące obiegiem chłodziwa. Całkowitą nowością jest jednak silnik Skyactiv-X SPCCI. Oferuje on kierowcy niezapomniane doznania w momencie przyspieszenia. Bez problemu wchodzi na wyższe obroty, szybko reaguje po dodaniu gazu oraz oferuje wysoki moment obrotowy. Silnik dodatkowo wspomagany jest systemem mikrohybrydowym. Nowoczesny, elegancki, wygodny i szybki – tymi słowami bez problemu możemy opisać nowe wcielenie mazdy 3.

Dla osób szukających samochodu wysokiej klasy to idealny wybór.

Porsche 911

Klasyka w najlepszym i najnowocześniejszym wydaniu. Jeśli coś jest doskonałe, nie warto tego zmieniać. Z tego samego założenia wyszli projektanci marki Porsche, proponując nową odsłonę modelu z drobnymi ulepszeniami. Na rynek zostanie wprowadzona 911 w postaci carery S oraz 4S. Jeśli chodzi o zmiany, to kierowcy będą mieli do dyspozycji przede wszystkim lepszy, bardziej efektywny silnik pobierający mniej paliwa, krótszy czas rozpędu do setki, maksymalną prędkość podniesioną do ponad 300 km/h oraz napęd 4 x 4. Dużym zmianom poddane zostało natomiast wnętrze auta, które stało się bardziej nowoczesne i intuicyjne. Dodatkowo zastosowano system wet mode, który pozwala pewnie i bezpiecznie jeździć po mokrej powierzchni.

Klasyczny, szybki, dostosowany do potrzeb kierowcy – czego chcieć więcej? To doskonały wybór dla ceniących elegancję i wygodę, a także dla lubiących mocno wcisnąć pedał gazu.

A Ty? Czym będziesz jeździł w 2019 roku?

Nowa gama boosterów i prostowników