Koniec sezonu. Najlepszy moment na zakup opon.

Koniec sezonu. Najlepszy moment na zakup opon.

Wymiana opon na nowe to czynność konieczna. Niestety nie należy do tych przyjaznych dla portfela i jest to zazwyczaj spory wydatek. Jeśli dodatkowo decydujesz się na nią w szczycie sezonu, np. na  początku lata lub zimy to pewnie kosztuje Cię to znacznie więcej – zarówno czasu jak i pieniędzy. Co zrobić by płacić mniej? Wystarczy pamiętać o 3 zasadach.

1.Oszczędzaj na sezonowych promocjach

Nowe, solidne opony wcale nie muszą być drogie. Warto kupić je pod koniec sezonu, kiedy już wiesz, że w kolejnym będziesz wymieniać opony na nowe. W tym czasie w sklepach są największe okazje, ponieważ aktualna oferta jest wyprzedawana, aby zrobić miejsce na nową. W ten sposób możesz kupić opony nawet 50-60% taniej!

2.Nie wierz w mity

Wciąż można spotkać się z opinią, że opony z bieżącego roku są lepszej jakości niż te wyprodukowane choćby rok wcześniej. Nic bardziej mylnego! Według wytycznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego opony w odpowiednich warunkach mogą być przechowywane do 3 lat od daty produkcji bez uszczerbku na rzecz jakości. Co ciekawe, opon ultra high performance przeznaczonych do bardzo drogich aut nie można kupić z bieżącej produkcji, bo w ciągu roku sprzedaje się tylko kilka sztuk tych samochodów. Dla marek takich jak Porche, czy Ferrari nie ma opon nowszych niż dwuletnie.

3. Wybieraj marki własne

Jeszcze więcej oszczędzisz, jeśli zdecydujesz się na opony tzw. „marek własnych”. Są to najczęściej opony produkowane przez znanych, wiodących producentów, które nie ustępują jakością oponom markowym. Płacisz za solidną oponę, a nie za markę, stąd niższa cena. Na przykład nasze opony Norauto produkuje firma Continental.

Nowa gama boosterów i prostowników

Archiwum