Rok 2019 przyniesie miłośnikom motoryzacji wiele emocji i inspiracji. Zaplanowane na nadchodzący rok w całej Polsce największe targi motoryzacyjne to prawdziwa gratka. Targi przyciągną zwłaszcza osoby zainteresowane kupnem nowego auta, chcące poznać najnowsze technologiczne nowinki, oraz miłośników pięknego designu luksusowych aut. Prezentujemy najważniejsze wydarzenia motoryzacyjne najbliższego roku oraz już ujawnione przez organizatorów atrakcje.

Fani motoryzacji powinni zakreślić w swoich kalendarzach na 2019 r. kilka istotnych dat. Pod każdą z nich kryją się niezapomniane wspomnienia i piękne auta. Gdzie nie może Cię zabraknąć w nadchodzącym roku?

Poznań Motor Show

Motoryzacyjny kalendarz zaczynamy 28 marca 2019 r. To właśnie wtedy startują wyjątkowe czterodniowe targi – Poznań Motor Show. Podczas wydarzenia swoje premiery będą miały najnowsze modele aut. Zaprezentowane zostaną także nowatorskie rozwiązania dla branży motoryzacyjnej. Jak co roku wystawy samochodów oraz inne atrakcje będą dostępne w ramach czterech specjalnie przygotowanych w tym celu salonów:

  • caravaningowego,
  • samochodowego,
  • motocyklowego,
  • trucku.

W ostatnim salonie odbędą się niestandardowe mistrzostwa mechaników i lakierników.

W ramach wydarzenia będą miały miejsce kolejne odsłony Kongres MOVE, a także targi Alternative Fuel Technology, podczas których będzie można poznać pomysły i rozwiązania z branży motoryzacyjnej w zakresie paliw alternatywnych. Sprzedaż biletów na Poznań Motor Show 2019 rozpocznie się 16 stycznia 2019 r.

Moto Session w Lublinie

Miesiąc później, w dniach 13–14 kwietnia 2019 r., odbędą się targi Moto Session, nazywane przez organizatorów lubelskim świętem motoryzacji. W nowoczesnej przestrzeni budynku targów zostaną zaprezentowane samochody osobowe, dostawcze oraz motocykle. Dodatkowo będzie można tam znaleźć produkty do wyposażenia auta oraz kosmetyki do samochodów.

Swoje stanowiska będą miały również firmy ubezpieczeniowe, dostawcy usług finansowych czy przedstawiciele magazynów branżowych. Organizatorzy w ubiegłych latach zadbali o każdy szczegół wydarzenia – zaproszono wielu wystawców i zapewniono uczestnikom niezapomniane atrakcje. Jak będzie w tym roku? Warto się przekonać osobiście.

Warsaw Oldtimer Show

Maj przyniesie największe w kraju targi samochodów zabytkowych w samym sercu Polski – Warszawie. W ciągu dwóch dni, w terminie 11–12 maja 2019 r., w Ptak Expo Warsaw zostaną wystawione zabytkowe perełki z lat 20. i 30., pojazdy wojskowe z czasów II wojny światowej, samochody PRL-u, zabytkowe motocykle, ciężarówki, auta rajdowe, samochody z USA i zachodniej Europy. Na miejscu znajdziemy stanowiska do renowacji pojazdów zabytkowych, lakierników specjalizujących się w odświeżaniu dawnych modeli samochodów i giełdę aut zabytkowych oraz ich części. Organizatorzy oferują również spotkania klubów motoryzacyjnych, pokazy specjalne i kino samochodowe. Sprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się niebawem.

Zobacz także: Klasyczne samochody na polskich drogach, czyli czym jeździli nasi dziadkowie

Moto Show Kraków

Maj dla fanów motoryzacji będzie niezwykle emocjonującym miesiącem. Tydzień po warszawskich targach odbędzie się kolejne wydarzenie, tym razem w Krakowie. O trwających dwa dni targach Moto Show Kraków (18–19 maja 2019 r.) jeszcze niewiele wiadomo. Organizatorzy zapowiadają, że szczegóły pojawią się wkrótce. Jednak już dziś warto wpisać tę datę do swojego motoryzacyjnego kalendarza, bo, jak co roku, z pewnością także i tym razem nie zabraknie tu motoryzacyjnych atrakcji.

Retro Motor Show

Po kilku miesiącach przerwy rok 2019 zamkną targi Retro Motor Show odbywające się w dniach 25–27 października w Poznaniu, prezentujące zabytkowe auta i motocykle z XX-wieku. Uczestnicy mają możliwość kupna pojazdu na odbywającej się podczas targów giełdzie. Na odwiedzających będą czekać również pokazy i prezentacje oraz specjalistyczne warsztaty.

Już dziś wpisz do kalendarza najciekawsze wydarzenia motoryzacyjne i zacznij odliczanie. To gdzie widzimy się w nadchodzącym roku?

Zobacz też: 5 najbardziej interesujących muzeów motoryzacyjnych w Polsce

Nowa gama boosterów i prostowników