Według statystyk Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w 2017 roku zarejestrowano ponad 483 tysiące samochodów osobowych. Škoda po raz kolejny okazała się najchętniej kupowaną marką. Przedstawiamy szczegółowe zestawienie najpopularniejszych modeli poszczególnych marek samochodów w 2017 roku.  

Škoda sprzedała w Polsce w ubiegłym roku ponad 60 tysięcy nowych samochodów – zgodnie z danymi Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego najchętniej wybieranymi modelami Škody były:

  • Škoda Fabia – 18 914 egzemplarzy,
  • Škoda Octavia – 18 719 egzemplarzy,
  • Škoda Rapid – 9 448 egzemplarzy.

Różnica pomiędzy Škodą a Toyotą, czyli marką, która zajęła drugie miejsce pod względem liczby sprzedanych nowych aut, wyniosła ponad 10 tysięcy egzemplarzy! Podium zamyka Volkswagen z ponad 47 tysiącami sprzedanych samochodów.

Warto zwrócić uwagę również na dużą różnicę między 3., a 4. miejscem – tuż za pierwszą trójką uplasowała się marka Opel, która osiągnęła wynik o ponad 13 tysięcy niższy niż Volkswagen.

Szczegółowe zestawienie najpopularniejszych marek samochodów w 2017 roku

Najpopularniejsze marki samochodów zakupionych w Polsce w 2017 roku to:

najpopularniejsza marki samochodów

Polacy w 2017 roku chętnie korzystali również z możliwości sprowadzenia samochodu z zagranicy. W tym przypadku królowała marka Audi. Szczegóły przedstawiamy w artykule: Import samochodów w 2017 roku.Dane zebrano na podstawie zestawienia Samar i danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Dotyczą okresu od 1 stycznia do 21 grudnia 2017 roku.

Jak to wyglądało w 2016 roku?

W 2016 roku najczęściej kupowaną marką samochodów osobowych również była Škoda. Jej udział w rynku wyniósł około 13%. Na podium znalazły się ponadto: Volkswagen (2. miejsce) i Toyota (3. miejsce). Więcej na temat statystyk z 2016 roku dowiesz się z artykułu: Najczęściej kupowane samochody w Polsce w 2016 roku.

Zobacz również:

 

 

Nowa gama boosterów i prostowników