Jak zająć dziecko w podróży? 4 gadżety, które zwalczą nudę w samochodzie

Podstawową potrzebą dziecka podróżującego samochodem jest… rozrywka. Maluch, który się nudzi, to maluch marudny. Przed wyjazdem w dłuższą trasę musisz więc przygotować zabawy i gadżety zajmujące uwagę Twojej pociechy. Zobacz, czym warto zająć dziecko w czasie jazdy.

W trakcie podróży samochodem z dzieckiem myślisz przede wszystkim o jego bezpieczeństwie. Pamiętaj jednak, że zależy ono również od Twojej koncentracji. Z płaczącym lub marudzącym dzieckiem bardzo trudno prowadzi się auto, a ryzyko wypadku się zwiększa. Dowiedz się, jak zapewnić rozrywkę dziecku podczas podróży.

Sprawdź także: Eco driving, czyli 9 zasad jazdy ekonomicznej.

Wyprawa z niemowlakiem – o czym pamiętać?

Podróż samochodem z kilkumiesięcznym dzieckiem może się okazać stosunkowo „łatwiejsza” niż wyjazd z kilkulatkiem. Niemowlak prawdopodobnie prześpi całą podróż, a Ty będziesz spokojnie prowadzić. Warto jednak zaplanować zawczasu miejsca, w których zrobicie przerwy na karmienie i przewijanie.

Wszystkie akcesoria dziecięce dobrze jest schować w jedno miejsce, do którego masz ułatwiony dostęp, np. w przegrodach organizera samochodowego, który zakłada się na fotele. Dobrze zaopatrzyć się także w etui na chusteczki i pieluchy, a także przenośny przewijak samochodowy. Dziecko do 1. roku życia można zająć np. książeczką dla dzieci o pluszowej fakturze, grzechocącą

Dziecko w podróży – co zabrać do samochodu z kilkulatkiem na pokładzie

Maluchy powyżej 1. roku życiu potrafią znudzić się podróżą w ciągu pierwszych 30 minut jazdy. W zależności od długości trasy powinieneś zabrać ze sobą odpowiednią liczbę gadżetów dla dzieci, schować je i odkrywać co jakiś czas kolejne. Co masz do wyboru?

  1. Gry magnetyczne

Nie zajmują wiele miejsca, cieszą wzrok kolorami i rozwijają wyobraźnię. Do tego są niezniszczalne i – jak przystało na magnesy – trudno je zgubić. Starszym pociechom możesz wręczyć klasyczną grę typu chińczyk czy jedną z gier logicznych.

  1. Karty

Podczas podróży dobrze sprawdzą się także wciągające gry karciane. Warto wybrać produkt wydany z myślą o małych graczach. Proste i kolorowe karty przedstawiające rośliny, zwierzęta czy inne kształty rozwijają zmysły dziecka.

  1. Pacynki na palce

Podczas podróży można urządzić malcowi teatrzyk i opowiadać historie, które wciągną go na długi czas. Do tego potrzebne będą pacynki na dłoń. Zabawki mogą przedstawiać postaci z ulubionych bajek czy domowe i egzotyczne zwierzęta.

  1. Tablet

Starszym dzieciom w naprawdę długiej podróży można pozwolić pograć w gry na tablecie lub włączyć im bajkę. W przypadku tej drugiej opcji dobrym rozwiązaniem będzie specjalny uchwyt na tablet do samochodu, dzięki któremu pozbędziesz się obaw, że dziecko wypuści z rąk urządzenie.

Kompletując gadżety do samochodu, warto zwrócić także uwagę na przedmioty, które uprzyjemnią podróż dziecku. To może być zasłonka samochodowa dla dzieci, chroniąca malucha przed promieniami słonecznymi, lub też lusterko samochodowe do obserwacji dziecka. Dzięki niemu będziesz miał swoją pociechę zawsze na oku, a i ona poczuje się bezpiecznie, widząc cały czas swojego rodzica.

Nowa gama boosterów i prostowników

Archiwum