Prędzej czy później każdy kierowca stanie przed koniecznością wyboru serwisu samochodowego. Jak rozpoznać taki, który zaoferuje usługi wysokiej jakości, i jakie podstawowe standardy obsługi klienta powinien spełniać dobry serwis samochodowy?

Jak w przypadku poszukiwania najlepszego lekarza dla siebie, tak samo powinniśmy się zatroszczyć, aby nasz samochód otrzymał profesjonalną opiekę najwyższej jakości. Tylko dzięki temu zyskamy pewność jego bezproblemowej eksploatacji bez przykrych i kosztownych niespodzianek, będących następstwem niefachowych napraw i zaniedbań.

Dobry serwis przestrzega odpowiednich standardów

Doświadczenie wielu kierowców pokazuje jednak, że przy wyborze warsztatu musimy zachować dużą ostrożność, ponieważ nietrudno trafić na nieuczciwego fachowca. Małe, przydomowe warsztaty raczej nie będą dobrym wyborem. Najbezpieczniej skorzystać z usług motoryzacyjnych warsztatów sieciowych znanej marki jak Norauto. Dzięki temu jesteśmy pewni, że samochód oddajemy w ręce specjalistów, w miejscu gdzie przestrzegane są najwyższe standardy oraz normy dotyczące naprawy pojazdu.

Przejrzystość kosztów i wykonywanych usług

Sieć serwisów samochodowych Norauto zapewnia poziom obsługi, jakiego możemy oczekiwać od profesjonalnego serwisu. Mowa tu między innymi o wykonaniu tylko tych usług, które zostały przez nas zaakceptowane z wcześniejszym podaniem ich szacowanej ceny. Jeśli w trakcie naprawy okaże się, że konieczna jest dodatkowa usługa, warsztat powinien skonsultować z nami ten problem. Pamiętajmy, że profesjonalny warsztat nie wymieni żadnej części ani nie dokona żadnej naprawy bez naszej wcześniejszej akceptacji.

To klient decyduje

Kolejnym atutem fachowego serwisu jest możliwość doboru części, które zostaną wykorzystane podczas naprawy. W Norauto oferowane są części do wszystkich samochodów. Do wyboru powinny zostać zaproponowane zarówno produkty oryginalne, jak i tańsze zmienniki. Jeżeli serwis nie posiada ich w ofercie, powinien specjalnie dla nas je zamówić.

Dobrą praktyką ze strony warsztatu jest założenie książki serwisowej pojazdu. Dzięki niej będziemy mieć dostęp do udokumentowanej historii wszystkich napraw. Tym samym podniesiemy wartość samochodu w momencie odsprzedaży.

Dobry serwis zadba o bezpieczeństwo

Dobry warsztat dba o bezpieczeństwo, jakie samochód zapewni kierowcy, nawet jeżeli to nie wchodzi w zakres ustalonych usług. W Norauto podczas każdej naprawy mechanicy dokonają bezpłatnej kontroli najważniejszych punktów bezpieczeństwa: opon, świateł, wycieraczek, poziomu płynów eksploatacyjnych i oleju. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości doradcy wyjaśnią, co i dlaczego powinno być naprawione lub wymienione w Twoim samochodzie.

Dobry warsztat to również taki, w którym po prostu czujemy się dobrze, mamy zaufanie do osób w nim pracujących oraz świadomość, że przemawia za nimi doświadczenie, a ich praca jest wizytówką firmy. Norauto to jeden z europejskich liderów w dziedzinie obsługi samochodów. Daje nam to gwarancję wykonania w konkurencyjnej cenie usługi na poziomie producenta.

Nowa gama boosterów i prostowników