Jak dobrać wycieraczki do samochodu?

Jak dobrać wycieraczki do samochodu?

Wycieraczki to element eksploatacyjny, na który większość kierowców rzadko zwraca uwagę. Tymczasem pióra wycieraczek, szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, są niezwykle istotne dla naszego bezpieczeństwa.

Eksperci Norauto zalecają wymianę wycieraczek dwa razy w roku, szczególnie przed porą jesienno-zimową uciążliwą dla kierowców. W tym czasie dwa gumowe pióra wycieraczek mają wyjątkowo trudną pracę do wykonania. Muszą sprawnie i efektywnie usuwać zabrudzenia z szyby oraz bezgłośnie pracować. Tym zadaniom sprostają wyłącznie, jeśli będą w dobrej kondycji. Jednocześnie musimy pamiętać, że „żądło” wycieraczki, a więc część stykająca się z powierzchnią szyby, to dosyć delikaty element, który szybko się zużywa. Z tego powodu przed zimą warto wymienić pióra wycieraczek na nowe. To niewielki wydatek, a z pewnością znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Jak dobrać odpowiednie wycieraczki?

Pióra wycieraczek dobiera się w zależności od marki, modelu i rocznika samochodu. Aby dokonać właściwego wyboru, najlepiej skorzystać zkonfiguratora wycieraczek samochodowych stworzonego z myślą o tych z Państwa, którzy chcą je dobrać samodzielnie.

Pozostaje kwestia, na jakie wycieraczki się zdecydować. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów – w najbardziej ogólnym ujęciu możemy je podzielić pod względem konstrukcji na:

  • szkieletowe (z metalowym stelażem, do którego montujemy wymienne, gumowe pióra);
  • bezszkieletowe (jednoelementowa konstrukcja, w której pióro wycieraczki jest jednocześnie jej stelażem);
  • hybrydowe (mają rozbudowany plastikowy stelaż ze zintegrowanym piórem, łączą zalety wycieraczek szkieletowych i bezszkieletowych).

Wybierając wycieraczki do samochodu, warto się zdecydować na produkty renomowanych producentów wyspecjalizowanych w produkcji tych podzespołów, posiadających szeroką ofertę produktów i stosujących innowacyjne technologie do produkcji. Do takich producentów niewątpliwie należy firma Bosch – jeden z liderów na rynku wycieraczek samochodowych. W ofercie Bosch znajdziemy szeroki wybór wycieraczek do większości modeli samochodów. Zaawansowana konstrukcja szkieletu i piór zapewniają idealną pracę nawet w najcięższych warunkach. Wycieraczkom Bosch zaufały już miliony kierowców, a czytelnicy magazynu „Auto Motor und Sport” w 2013 roku ponownie wybrali markę Bosch jako najlepszą w kategorii „wycieraczki”.

Nowa gama boosterów i prostowników

Archiwum