Czy przed wyjściem z domu zawsze zabierasz ze sobą aparat, kamerę, dyktafon, odtwarzacz muzyki czy kalkulator? Prawdopodobnie wszystko to znajdziesz na swoim smartfonie, dzięki czemu nie musisz nosić ze sobą wielu urządzeń. Dlaczego zatem narzędzia samochodowe zajmują w autach mnóstwo miejsca, skoro możesz mieć wszystkie niezbędne przyrządy w postaci jednego gadżetu, jakim jest multitool samochodowy! Warto wyposażyć się w to narzędzie, by być przygotowanym na niespodziewane sytuacje w trasie.

Z artykułu dowiesz się:

  • czym jest multitool samochodowy,
  • w jakich sytuacjach sprawdzi się to narzędzie,
  • czy warto sięgnąć po tego typu gadżety do samochodu.

Pod obcobrzmiącą nazwą multitool kryje się niewielki gadżet przypominający wyglądem kombinerki samochodowe. Znajduje się w nim wiele różnych końcówek np. nóż, kombinerki, obcinarki do drutu, wkrętaki z różnymi zakończeniami, ostrze do piłowania, skrobaczka, otwieracz do konserw, pilnik itp.

Mimo to multitool ma kompaktowy rozmiar, a odległości między poszczególnymi końcówkami są na tyle duże, że korzystanie z nich nie sprawia trudności – wszelkie naprawy przebiegają dzięki temu szybko i wygodnie.

Do czego może się przydać multitool samochodowy?

Każdy kierowca z pewnością doświadczył kiedyś kłopotliwej sytuacji na drodze, takiej jak np. wymiana opony w samochodzie czy uszkodzenie drobnych części samochodowych. To banalne problemy, jednak bez odpowiednich narzędzi mogą przysparzać trudności. Szybkie usunięcie niechcianej awarii na trasie, naprawa części czy nawet otwarcie konserwy podczas wyjazdu pod namiot – w takich sytuacjach na pewno pomoże Ci multitool samochodowy.

Multitool samochodowy a bezpieczeństwo na drodze

W nieoczekiwanych sytuacjach ten gadżet może nawet uratować Ci życie. Wyobraź sobie, że uległeś wypadkowi, drzwi są zablokowane i aby wydostać się z auta, musisz zbić szybę. Co jednak zrobisz, gdy Twój pas nie chce się odpiąć i trzeba go przeciąć? Jeśli będziesz miał pod ręką multitool, możesz wyjść bez szwanku z kryzysowej sytuacji w podróży. Wystarczy np. przeciąć pas nożem, a całym urządzeniem zbić szybę. To nie jedyne możliwości tego poręcznego narzędzia.

Multitool samochodowy – dla kogo?

Bardzo przydatną cechą multitoola jest łatwość w użyciu. Z nim nawet tak problematyczne działanie jak zbicie szyby wymaga minimum wysiłku. Dlatego też w niebezpiecznych sytuacjach z multitoolem poradzą sobie nawet starsze osoby.

Dzięki niewielkim rozmiarom multitool można z łatwością przewozić i mieć go zawsze pod ręką. Dlatego przyda Ci się on nie tylko podczas jazdy autem, ale również rowerem czy skuterem. Niektóre modele narzędzi mają także wmontowany alarm, aby w razie niebezpiecznej sytuacji można było szybko zareagować i odstraszyć potencjalnego napastnika.

Multitool samochodowy – czy warto?

To nowoczesne, wielofunkcyjne narzędzie ma wiele zastosowańmoże ułatwić nam życie w trudnych momentach w trasie. Jest praktyczne, wygodne, a do tego niedrogie. Pozwala na zachowanie porządku i oszczędność miejsca w bagażniku – zamiast wielu różnych narzędzi może znaleźć się w nim jeden niewielki, użyteczny gadżet, schowany w poręcznym pokrowcu. Choćby z tego powodu warto wyposażyć się w multitool samochodowy i mieć go zawsze pod ręką.

Zobacz także, jak się zachować, gdy przydarzy Ci się usterka na trasie.

Nowa gama boosterów i prostowników