3 powody, dla których warto kupić pokrowce na fotele

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów pokrowców samochodowych – różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane, czy kształtem. Bez względu na model pokrowce spełniają jednak wiele praktycznych funkcji, które znacząco podnoszą wygodę podróżowania. Sprawdź, dlaczego warto kupić pokrowce na fotele!

Zależy Ci na utrzymaniu porządku we wnętrzu auta? Chcesz nadać swojemu samochodowi bardziej sportowy lub elegancki charakter? A może po prostu znudziła Ci się stara tapicerka? Pokrowce na fotele stanowią doskonałe rozwiązanie.

Przedstawiamy 3 najważniejsze powody, dla których warto je kupić.

1.     Ułatwiają zachowanie wnętrza samochodu w czystości

Tapicerka samochodowa jest bardzo podatna na zabrudzenia, a usuwanie z niej plam i innych zanieczyszczeń to dość czasochłonne zajęcie. Tymczasem pokrowce na fotele można po prostu zdjąć i łatwo wyprać – bez ręcznego szorowania. Jest to szczególnie wygodne, gdy samochodem często podróżują zwierzęta lub dzieci. Dzięki pokrowcom tapicerka nie ma kontaktu z sierścią, ubłoconymi łapami, czekoladą czy słodkimi napojami.

Odgrywa to ważną rolę, jeśli w przyszłości planujesz sprzedaż samochodu. Zły stan tapicerki jest dla wielu kupujących pretekstem do negocjacji ceny lub powodem do rezygnacji z kupna auta.

Zobacz również, jak skutecznie czyścic tapicerkę.

2.     Podnoszą estetykę samochodu

Nie lubisz koloru tapicerki w swoim samochodzie? Chcesz szybko odświeżyć wnętrze auta? A może pokrycie foteli w wyniku kilkuletniej eksploatacji zniszczyło się – pojawiły się przetarcia, niemożliwe do usunięcia plamy lub widoczne pęknięcia? Dzięki pokrowcom samochodowym w łatwy sposób ukryjesz te niedoskonałości. Ich zakup będzie jednocześnie dużo tańszy niż renowacja foteli.

3.     Wpływają na komfort jazdy

Pokrowce na fotele mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje podnoszące komfort jazdy, np.:

  • podgrzewanie – przydatne, zwłaszcza gdy w wyposażeniu samochodu zabrakło podgrzewanych foteli,
  • kulki masujące – zmniejszają napięcie mięśni pleców i redukują ból (szczególnie przydają się podczas pokonywania długich tras).

Z reguły pokrowce są odpowiednio wyprofilowane, by odciążać odcinek lędźwiowy pleców. Większość wykańcza się od spodu specjalną poliuretanową pianką, która sprawia, że siedziska i oparcia stają się bardziej miękkie, a co za tym idzie – wygodniejsze.

 

Zastanawiasz się, jakie pokrowce wybrać? Sprawdź, jakie istnieją rodzaje pokrowców i czym się charakteryzują.

Zobacz również pokrowce na fotele dostępne w Norauto.

 

Nowa gama boosterów i prostowników

Archiwum